5 wskazówek jak przygotować się do wyjazdu za granicę

2023-02-06
#Przydatne informacje

Wyjazdy zagraniczne to nie tylko przyjemność i radość, ale także sporo stresu. Czując dreszczyk adrenaliny związany z podróżą za granicę, jednocześnie możemy odczuwać niepewność, czy aby na pewno wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Dlatego, aby zminimalizować stres i cieszyć się beztroską podróżą, ważne jest odpowiednie przygotowanie. Jak przygotować się do wyjazdu za granicę, aby podróż przebiegła bezproblemowo? 

Przygotowaliśmy 5 wskazówek, które w pełni pomogą Ci cieszyć się upragnionym wypoczynkiem.

1. Przygotuj najważniejsze dokumenty

Jeśli planujesz wyjazd za granicę, ważne jest, aby pamiętać o odpowiednich dokumentach, które należy zabrać ze sobą.

W zależności od kraju, do którego się wybierasz, będziesz potrzebować paszportu lub dowodu osobistego. Przed wyjazdem sprawdź, który dokument w danym kraju jest wymagany. Pamiętaj, że niektóre kraje sprawdzają długość ważności paszportu. Jeśli planujesz wycieczkę do krajów poza Unią Europejską np. do Turcji, Maroka czy Kenii, upewnij się, że Twój paszport jest ważny dłużej niż 6 miesięcy. 

Przed wyjazdem należy również sprawdzić, czy dany kraj wymaga wizy oraz jakie są wymagania do jej uzyskania. W celu wyrobienia wizy możemy skorzystać z pomocy konsulatu lub ambasady, jak i usług firm prywatnych.

2. Zadbaj o ubezpieczenie podczas wyjazdu za granicę

Kolejnym ważnym dokumentem jest ubezpieczenie zdrowotne. Przed wyjazdem za granicę upewnij się, że posiadasz aktualne ubezpieczenie, obowiązujące w kraju do którego będziesz podróżować. Warto również sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia w danym miejscu, oraz gdzie znajduje się najbliższa placówka.

Innym typem ubezpieczenia, jest ubezpieczenie podróżne, które dodatkowo obejmuje, takie jak pomoc w przypadku kradzieży dokumentów, zniszczenia mienia, czy zniszczenia bagażu. Kupując wycieczkę z naszej oferty, masz możliwość skorzystania z opcji dodatkowych ubezpieczeń, np:

  • Ubezpieczenia od rezygnacji z podróży, w tym powstały na skutek zachorowania na COVID-19 lub rozwoju choroby przewlekłej;
  • Ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka;
  • Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków;

Każda nasza wycieczka zawiera podstawowe ubezpieczenie, które obejmuje: 

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia;
  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych;
  • Ubezpieczenie bagażu i od chorób przewlekłych;

3. Wybierz hotel w odpowiedniej lokalizacji

Bardzo ważnym elementem planowania podróży za granicę, jest odpowiedni hotel. Warto zadbać, aby był zlokalizowany w miejscu odpowiednim do naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli podróżujesz z dziećmi, zwróć uwagę na odległość hotelu od atrakcji turystycznych czy sklepów. Dla rodzin z dziećmi, ważne jest również by hotel posiadał różnego rodzaju udogodnienia, jak dodatkowe łóżeczka dziecięce, place zabaw i baseny.


Świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi będzie pobyt w hotelu Aladdin Beach Resort. Ten lubiany i popularny hotel jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje w turystycznej stolicy Egiptu, Hurghadzie. Położenie bezpośrednio przy plaży oraz świetne połączenie z centrum miasta czynią go doskonałym wyborem zarówno dla tych, którzy cenią sobie życie nocne w popularnym kurorcie, jak i dla tych, którzy wolą wypoczywać na plaży z drinkiem w ręku. Hotel oferuje szeroką gamę rozrywek, dostosowanych do potrzeb każdej grupy wiekowej - dzieci, młodzieży i dorosłych.

ALADDIN BEACH RESORT 4* od 2959 zł za osobę! Oferta All Inclusive!


4. Sprawdź informację odnośnie lotu i bagażu

Przed wylotem za granicę należy upewnić się, że mamy dokładną datę i godzinę lotu oraz numer rejsu. Warto również sprawdzić, czy nie ma jakichkolwiek odwołań lub opóźnień lotu. Zdarza się, że kilka dni przed wylotem, godziny lotu są zmieniane, dlatego warto śledzić informacje odnośnie podróży na bieżąco. Latając z Holide, możesz mieć pewność, że nasz agent aktywnie śledzi wszelkie zmiany, by poinformować Cię na czas.

Kolejnym ważnym krokiem jest sprawdzenie informacji dotyczących bagażu. Należy zapoznać się z limitami wagowymi i rozmiarami bagażu, a także z informacjami dotyczącymi ewentualnych opłat za nadbagaż. Dla wielu osób, koszty związane z nadbagażem mogą być nieprzewidywalne, dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z tymi informacjami.

Jeśli kupiłeś wycieczkę w naszym biurze podróży, to wszystkie niezbędne informacje odnośnie lotu, bagażu jak i miejscu pobytu zostaną Ci przekazane przez Twojego osobistego agenta.


5. Mądrze się spakuj

Podróż samolotem wymaga odpowiedniego przygotowania, szczególnie jeśli chodzi o spakowanie bagażu. Przed podróżą za granicę warto więc dokładnie zapoznać się z regulaminem dotyczącym bagażu i dostosować swoje zapakowanie do tych wymogów. 

Należy zwrócić uwagę, że kosmetyki w bagażu podręcznym, zawsze muszą być przewożone w specjalnych woreczkach strunowych. Pamiętaj również, że ich maksymalna pojemność nie może przekraczać 100ml.

Jeśli planujemy wziąć ze sobą leki, ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim zapakowaniu ich w oryginalnych opakowaniach, z etykietą z nazwą leku i datą ważności. W przypadku poważniejszych leków, konieczne jest również zabranie recepty od lekarza, przed podróżą za granicę.

Twoja prywatność

Niniejsza strona internetowa korzysta z ciasteczek (ang. Cookies). Jeżeli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk „Zgadzam się”. Więcej